درخواست ثبت شرکت

شرکت با مسئولیت محدود:

شرکتی است تجاری و جز رایج ترین شرکت در کشور ما می باشد و عمدتا بین اعضای خانواده یا افراد فامیل یا دوستان که بین ۲ یا چند نفر برای امور تجارتی تشکیل می گردد و به موجب ماده ۹۴ قانون تجارت شرکت مسئولیت محدود شرکتی است که بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد شرکاء فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت می باشد عنوان مسئولیت محدود نیز بنا به همین تعریف شکل گرفته است.

حداقل سرمایه برای شرکت مسئولیت محدود ۱/۰۰۰/۰۰۰ ریال می باشد.

مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود:

۱-مدارک هویتی کلیه اعضاء (برابر با اصل کارت ملی و شناسنامه )

۲-دادن اسامی انتخابی برای نام شرکت (پنج نام بر اساس اولویت) چهار سیلاب یا سه سیلاب خاص

۳-گواهی عدم سوءپیشینه برای اعضاء هیئت مدیره که مرجع صدور آن پلیس ۱۰+ و گواهی صادره به مدت یک ماه اعتبار دارد.

تعداد شرکاء این شرکت محدودیت ندارد اما حداقل آن دو نفر می باشد که این دو نفر باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشند در شرایطی خاص این نوع شرکت هم می تواند بین دو نفر که یکی از آنها زیر ۱۸سال باشد تشکیل گردد.

به عنوان مثال فردی با فرزندش میتواند شرکت مسئولیت محدود ثبت کند که به این نوع شرکت های مسئولیت محدود (تک مدیر عاملی) می گویند چون در آن هیئت مدیره تشکیل نمی شود. ضمنا همیشه به جای فرد زیر ۱۸ سال ، پدر و یا ولی قانونی ایشان ذیل اوراق و صورتجلسات را امضاء می نماید.

مدیرعامل و تمامی سمت های اعضای هیئت مدیره از قبیل رئیس و نایب رئیس و اعضا هیئت مدیره در شرکت مسئولیت محدود می تواند از خارج از شرکا و بدون داشتن سهم الشرکه تغییر گردد و حتما لازم نیست از بین شرکاء باشد.

تقسیم سود بین شرکاء بر میزان درصد شراکت آنهاست شرکت های مسئولیت محدود معمولا به مدت نامحدود ثبت می شود.

مدارک لازم جهت تشکیل شرکت مسئولیت محدود:

۱-دو نسخه اساسنامه

۲-دو نسخه تقاضانامه 

۳-دو نسخه شرکتنامه

البته توجه گردد که در برخی موارد ثبت شرکتهایی با موضوعاتی مستلزم اخذ مجوز از مراجع ذیربط می باشد باید با توجه به اجازه سازمان ذیربط به آن تاسیس یابد بر همین اساس موسسه ثبتی انتخاب با ارائه معادل سازی مطابق موضوع درخواستی و بهترین راهکار برای ثبت شرکت با موضوع دلخواه بدون نیاز به اخذ مجوز شما را در جهت توسعه کسب و کارتان یاری خواهیم نمود.

فرم درخواست ثبت شرکت

مشخصات شما
مشخصات شرکت
مرحله آخر

نام و نام خانوادگی *  

تلفن ثابت

تلفن همراه *    

ایمیل

نوع فعالیت شرکت *