سوالات متداول

۱) ثبت شرکت نیاز به چه مدارکی دارد؟
arrow

پاسخ :

برای ثبت شرکت فقط نیاز به تصویر شناسنامه و کارت ملی داریم و همچنین آدرس و کد پستی و مشخصات تعداد سهام و سمت اعضای هیئت مدیره و دادن اسامی انتخابی برای نام شرکت (پنج نام بر اساس اولویت) چهار سیلاب یا سه سیلاب خاص

۲) مدت زمان ثبت شرکت چقدر است؟
arrow

پاسخ :

مدت زمان تاسیس یک شرکت تا دریافت آگهی تاسیس که شماره ثبت و شناسه ملی در آن درج شده ۷ الی ۱۰ روز کاری می باشد و پس از آن آگهی تاسیس شرکت در روزنامه رسمی کشور چاپ می گردد.

۳) آیا قبل از ثبت شرکت حتما باید مشاوره گرفت؟
arrow

پاسخ :

ثبت یک شرکت نیازمند اطلاعاتی است که هر شخصی از آن آگاهی و اطلاع ندارد به همین دلیل قبل از ثبت شرکت باید بدانیم چه نوعی از شرکت را باید ثبت کنیم و چه موضوعاتی را در اساسنامه شرکت اضافه نماییم که بعداً نیاز به تغییرات در شرکت نداشته باشیم بر همین اساس ثبت انتخاب مشاوره های تخصصی را در این زمینه در اختیارتان قرار می دهد ، توجه داشته باشید که مشاوره های کارشناسی قبل از راه اندازی یک کسب و کار اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد که باید به آن توجه نمود.

۴) شرایط ثبت شرکت چیست؟
arrow

پاسخ :

شرکت براساس نوع و ماهیت حقوقی به شرکت با مسئولیت محدود ، شرکت های خاص و عام ، شرکت تعاونی ، شرکت تضامنی ، شرکت مختلط سهامی و غیرسهامی شرکت نسبی و موسسه غیرتجاری تقسیم می شوند ، که در حال حاضر 3 نوع شرکت سهامی خاص و مسئولیت محدود و موسسه غیرتجاری پرکاربردترین شخصیت های حقوقی در کشورمان می باشد. شرکت تجاری، قراردادی است که به موجب آن دو یا چند نفر منعقد می شود و طرفین توافق می کنند که سرمایه مستقلی را که از جمع آورده های آن ها تشکیل می شود ایجاد کنند و برای انجام مقصود خاصی تشکیل می گردد اختصاص دهند و در منافع و زیان های احتمالی حاصل از به کارگیری سرمایه سهیم شوند. به موجب ماده 195 قانون تجارت : «ثبت کلیه ی شرکت های مذکور در این قانون الزامی و تابع جمیع مقررات قانون ثبت شرکتها است ». کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی برای دستیابی به منفعت و سود می توانند دارایی و تخصص خود را که شامل سرمایه و ارائه خدمات است در کنار هم قرار دهند و شرکت ثبت کنند. همان طور که می دانیم هر کشور دارای ویژگی ها و قوانین خاص است و می بایست برای ثبت شرکت در هر کشور به قوانین و مقررات همان کشور مراجعه کرد. در ایران نیز قوانین خاصی برای ثبت شرکت ها در نظر گرفته شده است که برای شروع فعالیت تجاری می بایست مطابق این قوانین عمل نمود به عنوان مثال کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی اعم از ایرانی و خارجی می توانند در ایران شرکت ثبت نمایند و همچنین اشخاص خارجی می توانند بدون شریک ایرانی به صورت مالکیت 100% در ایران شرکت ثبت نمایند و یا شرط نداشتن سوء پیشینه اشخاص جهت سمت اعضای هیئت مدیره و بازرسین شرکت را می توان اشاره کرد و ثبت انتخاب مشاوره های تخصصی را در این زمینه قبل از اقدام به انجام خدمات در اختیارتان قرار می دهد.

۵) چه مدارکی برای ثبت شرکت مسئولیت محدود نیاز است؟
arrow

پاسخ :

تصویر شناسنامه و کارت ملی اعضای شرکت (حداقل 2نفر) دو نسخه از اساسنامه و شرکتنامه و تقاضانامه و صورتجسات مجمع عمومی موسسین و هیئت مدیره امضا شده توسط شرکاء شرکت (که پس از تایید نام شرکت توسط موسسه به شما داده می شود.) اصل مجوز فعالیت از مراجع ذیصلاح در صورت لزوم (که بستگی به موضوع فعالیت شرکت دارد.) اصل وکالتنامه وکیل دادگستری (در صورتیکه ثبت از طریق وکلای موسسه انجام می گردد.) تعهد نامه شرکاء و سهامداران و اعضای هیئت مدیره شرکت مبنی بر نداشتن سوء پیشینه قانونی برای فعالیت

۶) چه مدارکی برای ثبت شرکت سهامی خاص نیاز است؟
arrow

پاسخ :

تصویر شناسنامه و کارت ملی اعضای شرکت (حداقل 3 نفر) دو نسخه از اظهارنامه و اساسنامه و صورتجسات مجمع عمومی موسسین و هیئت مدیره امضا شده توسط سهامداران و بازرسین شرکت (که پس از تایید نام شرکت توسط موسسه به شما داده می شود.) اصل مجوز فعالیت از مراجع ذیصلاح در صورت لزوم (که بستگی به موضوع فعالیت شرکت دارد.) اصل وکالتنامه وکیل دادگستری (در صورتیکه ثبت از طریق وکلای موسسه انجام می گردد.) اصل فیش واریزی و گواهی بانک جهت ۳۵ درصد سرمايه اوليه شرکت که در حسابی به نام شرکت افتتاح می گردد. تعهد نامه شرکا و سهامداران و اعضای هیئت مدیره شرکت مبنی بر نداشتن سوء پیشینه قانونی برای فعالیت

۷) آیا برای ثبت شرکت به مدرک تحصیلی نیاز است؟
arrow

پاسخ :

اصولاَ داشتن مدرک تحصیلی در ثبت شرکت نیاز نمی باشد مگر فعالیت در موضوعاتی خاصی که منوط به ارائه مدرک تحصیلی در آن رشته باشد . به عبارتی دیگر ، برای انجام برخی فعالیت ها ، قوانین و مقررات خاصی پیش بینی شده است که برای انجام آن امور به عنوان موضوع فعالیت شرکت ، داشتن مدرک تحصیلی مرتبط الزامی می باشد. به عنوان مثال ثبت هر گونه شرکت که در نام آن از واژه " مهندسی " استفاده شود ، نیاز به مدرک مهندسی دارد. شرکت هایی که قصد به ثبت رسیدن در زمینه مهندسی و فنی مهندسی را دارند باید حداقل یک نفر از موسسین شرکت دارای مدرک مهندسی یا فنی مهندسی باشد. و همچنین استفاده از واژه مهندسین به این معنی است که شرکت دارای بیش از یک مهندس است و هنگام ثبت شرکت ارائه بیش از یک مدرک مهندسی الزامی می باشد. برای استفاده از عبارت گروه مهندسین ، در نام شرکت باید همه موسسین شرکت دارای مدرک مهندسی مرتبط با موضوع شرکت باشند.

۸) آیا با ثبت شرکت میتوانیم چندین فعالیت تجاری انجام دهیم؟
arrow

پاسخ :

به شرکت هایی که همزمان 2 یا چند فعالیت را با هم انجام می دهند شرکتهای چند منظوره و یا چند وجهی می گویند. این واژه ها در قانون تجارت تعریفی ندارد و این شرکتها می توانند به صورت شرکت با مسئولیت محدود و یا سهامی خاص ثبت شوند به عنوان مثال شرکت بازرگانی که می خواهد همزمان خدمات پزشکی هم ارائه دهد ، در حال حاضر ثبت شرکت چند منظوره امکانپذیر می باشد و ما در موسسه ثبتی انتخاب با جامع و کامل ترین موضوع شما را در انجام این امر یاری خواهیم نمود.

۹) تفاوت بین ثبت شرکت مسئولیت محدود ، سهامی خاص و موسسه غیر تجاری چیست؟
arrow

در واقع تفاوت عمده شرکت و موسسه غیرتجاری به شرح ذیل می باشد:

شرکت های تجاری مانند مسئولیت محدود یا سهامی خاص فعالیت های بازرگانی و خرید و فروش و صادرات و واردات و همچنین میتواند به انجام امور خدماتی بپردازند در حالیکه موسسه غیرتجاری صرفا فعالیت خدماتی انجام می دهد و نمی تواند به صورت عمده فعالیت بازرگانی انجام دهد مثل موسسه حقوقی، موسسه حسابداری ، انواع آموزشگاه های علمی، فنی و زبان و مدارس غیر انتفاعی و... به همین دلیل به آن موسسات غیرتجاری می گویند. در نظر داشته باشید تبدیل موسسه به شرکت و یا بالعکس به هیچ عنوان امکان پذیر نیست.

۱۰) آیا ثبت شرکت باعث پرداخت مالیات برای ما میشود؟
arrow

پاسخ :

ثبت شرکت به خودی خود مستلزم مالیات نیست و بالعکس در مواردی ثبت شرکت باعث قانونمند کردن فعالیت و سهولت در دریافت مجوز فعالیت و همچنین مزایایی مثل استفاده از معافیت‌های مالیاتی، اعتبار بیشتر در مواجهه و انعقاد قرارداد با مشتریان، استفاده از وام‌ها و تسهیلات از بانکها و موسسات مالی و اعتباری و گسترش فعالیت‌ها را به دنبال دارد. در صورتی که پس از ثبت شرکت فعالیت اقتصادی آغاز گردد مدیران حقوقی شرکت تکالیفی بر عهده دارند و باید نسبت به تشکیل پرونده مالیات و ارسال اظهارنامه مالیاتی فعالیت و یا عدم فعالیت اقدام نمایند.

۱۱) بعد از ثبت شرکت چه کار های دیگری باید انجام دهیم؟
arrow

پاسخ :

بعد از ثبت شرکت و برای شروع فعالیت اقتصادی باید نسبت به دریافت پلمب دفاتر قانونی (دفتر روزنامه و دفتر کل) و همچنین تشکیل پرونده مالیاتی و دریافت کداقتصادی اقدام نمود تا در صورتی که حتی فعالیت تان منتهی به سود نشد و یا حتی اگر شرکت دچار زیان شد با ارسال اظهارنامه مالیاتی تکالیف قانونی خود را انجام داده باشید.

۱۲) آیا برای ثبت شرکت نیاز به دفتر کار داریم؟
arrow

پاسخ :

برای تاسیس شرکت در بدو امر نیاز به دفتر اداری خاصی ندارید و می توانید برای شروع کسب و کار تا توسعه آن از هزینه های جانبی تان کاسته تا پس از رسیدن به درآمد قابل قبول نسبت به اجاره دفتر تجاری اقدام نمایید البته ناگفته نماند در صورتی که بخواهید کدکارگاهی بیمه دریافت نمایید حتما باید دفتر مرکزی شرکت موقعیت اداری داشته باشد تا بتوانید پس از بازدید و بازرسی مامور بیمه تامین اجتماعی و تایید مکان نسبت به ارسال لیست بیمه تامین اجتماعی پرسنل اقدام نمایید.